GENÇ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!!

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!! Empty Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!!

Mesaj tarafından *HIRÇIN* 2006-11-24, 4:18 am

Arkadaşlar Rapidshare den dosya indirceksiniz ama nasıl olduğunu
bilmiyorsunuz. Farzedelimki ilk defa yükleme yapacaksınız.
Şimdi forumumuzdan herhangi bir dosyayı rapidshare ile indirmenin
nasıl olduğunu hep birlikte öğrenelim.

Örneğin:tıkla,indir,burdan,buyrun,download vs. diye konuyu paylaşıma açan arkadaşların link' ine tıklıyoruz...
(böyle isimde vermeyebilir direk link'in adresinide verebilirler)

Verdikleri link'e tıkladıktan sonra ilk sayfa açılıyor..

Artık Karşımızda Rapidshare var.Açılan ilk rapidshare sayfasında
aşağıya doğru inip free yazan link i tıklamamız gerekiyor.Aynen aşağıdaki resimde işaretli olarak gösterildiği gibi.

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!! 0101hx1

Burayı tıkladıktan sonra en önemli yere geliyoruz.
En çok karışıklık olan kısım işte burasıdır arkadaşlar.Açılan sayfa karşımıza
üç değişik şekilde çıkabilir.
Bu resme çok dikkatli bakmanızı istiyorum...

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!! 0202kl1

Buresimde işaretli olan bölgede aynen gördüğünüz gibi parantez içerisinde "(or wait ...... minute)" diyorsa bunun anlamı bi süre önce rapidshare den belli bir mb yada kb büyüklüğünde bir dosya indirmişinizdir.Ve o kısımda yazan rakam kadar dakika beklemeniz gerekmektedir.Ya da rapidshare e belli bir miktar ücret karşılığı abone olmanız gerekmektedir.Bizim örnek resmimizde 29 dakika olarak görünse de bu rakam değişkendir.Daha önce indirdiğiniz dosyanın boyutunun büyüklüğüne göre değişir.Bu süre bitene kadar beklemek gerekiyor.
Bu süre bittikten sonra yada sayfa da böyle birşey yoksa aynen o parantezli yazının olduğu yerde geriye doğru saniyelerin saydığını görceksiniz.Tabi bunda parantez falan yok.Bu anda yapmamız gereken sadece saniyenin bitmesini beklemek.

Not:Bazen ne dakika nede saniye, hiçbiri çıkmaz.Bunun anlamı kullanım hakkınızı doldurduğunuzdur.Böyle durumda yapılacak şey bir süre sonra tekrar denemek.Bu durum nadir olarak olur...

Ve saniye bittiğinde saniyenin olduğu yere aşağıdaki resimde işaretli olarak gösterildiği gibi kod çıkacaktır.Bu kod devamlı değişik olarak çıkar.Büyük küçük harflere dikkat ederek yanındaki boşluğa bu kodu aynen yazıyoruz.
Daha sonra Download from Mirror Alpha yazan l,inki tıklayarak Rapidshre ile olan işimizi de bitirmiş oluyoruz.

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!! 0303bt8

Artık kayıt işlemi aşağıdaki resimde olduğu gibi başlıyor...

Rapidshare den Dosya İndirmek. Resimli Anlatim!!!! 0404lf9

Artık işimiz bitti.Yükleme işi bittiğinde dosyanız bilgisayarımıza inmiş oluyor.

Saygı ve Sevgilerimizi Sunar İyi Eğlenceler Dileriz. Genç Forum
*HIRÇIN*
*HIRÇIN*
G-F Sevdalısı
G-F Sevdalısı

Erkek
Burç : ASLAN

- Similar topics