GENÇ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vista da İlk Güvenlik Açığı Meydana Çıktı /08.01.2007

Vista da İlk Güvenlik Açığı Meydana Çıktı /08.01.2007 Empty Vista da İlk Güvenlik Açığı Meydana Çıktı /08.01.2007

Mesaj tarafından Robert_deniro 2007-01-08, 5:24 am

Vista da İlk Güvenlik Açığı Meydana Çıktı /08.01.2007 75314

Microsoft, Ocak ayında yayınlanacak yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’da ilk güvenlik açığının tespit edildiğini kabul etti.

Microsoft’un şimdiye dek yapılan en güvenli işletim sistemi olarak tanıttığı Vista’da ilk güvenlik açığı ortaya çıktı. Güvenlik açığının kodları ve nasıl suistimal edilebileceğine dair bilgiler internette yayınlandı. Microsoft’un güvenlik uzmanlarından Mike Reavey, bu kodu suistimal eden bir yazılıma rastlanmadığını açıkladı.

Reavey, çıkan güvenlik açığına karşın Windows Vista’nın şimdiye dek hazırlanan en güvenli işletim sistemi olarak niteliyor. Microsoft, Vista’nın güvenlik duvarı, güvenlik güncellemesi ve anti-virüs programları gibi konularda en güvenli işletim sistemi olduğunu savunuyor. Microsoft, Vista’nın lansmanını güvenlik konularında yeterince olgunlaşmadığı gerekçesiyle birkaç kez ertelemişti.

F-SECURE: TEHLİKELİ DEĞİL
Fin güvenlik şirketi F-Secure uzmanı Mikko Hyppönen, açığın ciddi bir tehlike arz etmediğini ve suistimal edilmesi için bilgisayarın daha önceden hacker tarafından ele geçirilmiş olması gerektiğini dile getirdi.

Vista’da yönetici (administrator) kullanıcı özellikleri başlangıç ayarı olarak varsayılmıyor, bu sayede birçok çok güvenlik unsuru devre dışı kalmayacak.
Robert_deniro
Robert_deniro
G-F Sevdalısı
G-F Sevdalısı

Erkek
Burç : Kova

- Similar topics