GENÇ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Microsofttan Vista güvensiz sorularına yanıt

Microsofttan Vista güvensiz sorularına yanıt Empty Microsofttan Vista güvensiz sorularına yanıt

Mesaj tarafından BeBeTo 2007-01-11, 9:32 am

• Güvenlik şirketlerinin yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’ya güvenlik konularında eleştiriler getirmesi üzerine, Microsoft Başkan Yardımcısı Jim Allchin ürünü savunmak için bir basın açıklaması yaptı.
  • İSTANBUL - Geçen haftalarda İngiliz internet güvenliği şirketi Sophos’un, mevcut işletim sistemlerini etkileyen virüslerin şimdiye dek yapılmış en güvenli işletim sistemi Vista’yı da etkileyeceğini açıklamıştı. Sophos hatta yayınladığı bir raporda Vista’yı tehdit etmesi muhtemel önceki işletim sistemleri için yazılmış üç virüsü de açıklamıştı; Stratio-Zip, Netsky-D and MyDoom-O.

• Microsoft Başkan Yardımcısı Jim Allchin, bu eleştirilere yanıt vererek, Vista kullanıcılarının eski işletim sistemlerini etkileyen virüslerden yana hiçbir güvenlik sorunu yaşamayacağına dair garanti verdi. Allchin, Sophos’un iddia ettiği gibi Vista dışında üçüncü şirketlerin yazılımlarının bilgisayarı virüslere açık hale getirmeyeceğini savundu. Allchin, kullanıcıların çıktığında Vista’nın güncellemelerini ve güvenlik duvarlarını kullanmalarını önerdi.
  • MCAFEE VE SYMANTEC
  • McAfee, yeni güvenlik özelliklerine karşın Vista’nın önceki sistemlere göre daha az güvenli olduğunu öne sürüyor. Symantec de Vista’nın bazı bölümlerinde yazılım hataları olduğunu ve Windows XP’den daha güvensiz olduğunu savunuyor. Microsoft’un işortağı olan McAfee ve Symantec, yazılım devinin güvenlik yazılımları çıkarması üzerine dava açacakları tehdidinde bulunmuştu.
  • Bence Impossible is Notting / Olmaz diye birsey yoktur.
  • Her sistem coker her system hackenir her sistem sistamik biter.
BeBeTo
BeBeTo
Admin
Admin

Erkek
Burç : Boğa

http://www.gencforum.forumburundi.com

- Similar topics